mgr Danuta Jęczmyk OV - Jestem artystką-plastykiem, historykiem sztuki. Malarstwo jest moją pasją. Poprzez sztukę pragnę pomnażać piękno i wiarę (Fides znaczy Wiara). Główną częścią mojej pracy artystycznej są obrazy religijne i sakralne, które służyć mają pomocą w kontemplacji chwały Boga.
Oferuję obrazy w różnorodnej technice: olejnej, akrylowej i temperowej.

Technika wykonania ikon to tempera jajeczna, złocenie złotem płatkowym lub szlagmetalem.

Maluję także wzory na świecach.

Polecam ręcznie malowane obrazy, ikony i świece jako wyjątkowy prezent na różne okazje (Chrzest, I Komunia Św, imieniny, urodziny, ślub…). Zapewniam, że wszystkie dzieła  o charakterze religijnym wykonywane przeze mnie powstają w atmosferze skupienia i modlitwy. Polecam Panu Bogu wszystkie osoby, do których trafiają te tworzone od serca dewocjonalia.
W 2017 roku złożyłam na ręce Ks. Bp Piotra Gregera dozgonny ślub czystości i otrzymałam dar konsekracji dziewic, a tym samym wstąpiłam w stan Dziewic Konsekrowanych (OV, Ordo Virginum).

Dziewictwo konsekrowane jest jedną z najstarszych form życia poświęconego Bogu w Kościele. Osoba będąca w tym stanie poprzez publiczny ślub czystości i modlitwę konsekracyjną biskupa zostaje zaślubiona Chrystusowi, Synowi Bożemu. Żyje samotnie w świecie (nie wstępuje do zakonu) i utrzymuje się wykonując normalną pracę zawodową (w moim przypadku niniejsza działalność artystyczno-rękodzielnicza). Znakiem konsekracji jest obrączka, w niektórych diecezjach także welon. Podstawa prawna Stanu Dziewic: KPK 604 § 1

Kontakt: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

FB: facebook.com/FidesPracownia

grafiki:

www.z-miloscia-o-milosci.blogspot.com

ikony:

www.danutaj.blogspot.com

tel. 518603350

Wystawy:

2016 - Wystawa indywidualna w Ośrodku Kultury w Brzeszczach

2016 Wystawa indywidualna w galerii Banku Spółdzielczego w Wilamowicach 

2015 Wystawa indywidualna w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach

2013 Wystawa indywidualna w Oświęcimskim Centrum Kultury

2011 Wystawa indywidualna malarstwa „Obrazy Światła”, Pergamin Chill Out Music Bar w Krakowie

2011 Wystawa indywidualna prac malarskich i fotografii „Odbicia rzeczywistości. Mistyka światła”, Ośrodek Kultury w Brzeszczach

2009 Wystawa indywidualna prac malarskich „Podróż do świata Sacrum”, Ośrodek Kultury w Brzeszczach